Комарі і коронавірус. Чи варто побоюватися?

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) дійшли висновку, що мініатюрні розміри комарів не дозволяють їм випивати кров в достатній для поширення коронавируса кількості.

До нинішнього часу у експертів ВООЗ не було доказів або спростувань версії, що комарі є потенційними переносниками коронавируса. Однак нове дослідження розставив все по своїх місцях.

Вчені провели експеримент за участю людей, заражених SARS-CoV і MERS. В результаті дослідження з’ясувалося, що комарі не є переносниками COVID-19. Для зараження потрібна певна кількість інфекції. Мініатюрні розміри комарів не дозволяють їм випивати кров в необхідному обсязі, щоб виникла загроза масового поширення коронавируса. Разом з тим лікарі не виключають поодинокі випадки зараження за допомогою укусів комах. Однак це не вплине на пандемію.

Щоб перетворитися на загрозу для виживання людства комахи повинні заразити епітеліальні клітини кишечника. Після цього вірус поширюється на інші органи і потрапляє в слинні залози. В результаті дослідження вчені зробили висновок, що заразитися COVID-19 за допомогою комарів майже неможливо.