Зеленський вважає вбивство Шеремета ганьбою України

Президент Володимир Зеленський в четверту річницю вбивства журналіста Павла Шеремета назвав цей злочин ганьбою України.

«Сьогодні четверта річниця з дня вбивства Павла Шеремета. У Білорусі, Росії та Україні він стояв за цінності демократії, права і свободи людини. Перш за все – за право громадянина на вільну думку і слово. І зобов’язав владу бути чесною, прозорою і відповідальною перед громадянами. У нього ніколи не змогли б відібрати свободу, тому замовники вирішили забрати життя. Його зухвале вбивство – втрата для всіх незалежних ЗМІ і журналістів. А ще цей злочин – ганьба для України», – йдеться в повідомленні президента в соцмережах в понеділок, 20 липня.

Він також зазначив, що справа Шеремета знаходиться під пильною увагою і контролем всього українського суспільства.

«Обов’язок держави і правоохоронних органів – зробити все, щоб в суді українці і весь цивілізований світ побачили справжніх вбивць Павла Шеремета. А потім – справжніх організаторів і замовників цього злочину», – додав Зеленський.

Павло Шеремет загинув вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва. Його машина вибухнула, коли він їхав на роботу.

Довгий час у слідства не було жодного підозрюваного у вбивстві журналіста. В кінці 2019 року, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у справі Шеремета. Правоохоронці підозрюють у виконанні вбивства активістів і волонтерів Андрія Антоненко, Юлію Кузьменко, Інну та Владислава Грищенко, а також Яну Дугаров.