Зеленський провів консультації щодо кандидатури голови НБУ

Президент України Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового глави НБУ.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

У четвер ввечері, 2 липня, відбулися зустрічі з заступниками голови НБУ, керівниками державних і приватних банків, а також керівництвом банківських організацій і установ.

“У зустрічах брали участь прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, його заступниця Юлія Кузнецов, міністр фінансів Сергій Марченко, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Під час переговорів детально обговорювався стан фінансового сектора держави і можливий вплив на банківський ринок заяви Якова Смолія про відставку з посади глави НБУ “, – заявили в ОП.

За інформацією прес-служби, Зеленський зазначив відданість принципу незалежності центрального банку і необхідності збереження його інституційної спроможності.

“Незалежний Національний банк – це запорука макроекономічної стабільності держави і гарантія добробуту українців. Тому я як президент буду відстоювати незалежність НБУ за будь-якого керівництва як основу фінансової і макроекономічної стабільності нашої держави”, – зазначив він.

Крім того, були обговорені можливі кандидатури нового глави НБУ, додали в ОП.

1 липня Смолій написав заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням і подав його президенту Володимиру Зеленському. Смолій пояснив своє рішення тим, що тривалий час на НБУ здійснюється систематичне політичний тиск, що унеможливлює ефективне виконання ним своїх обов’язків.