ООН визнала вбивство Сулеймані незаконним

Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт Аньєс Каламар повідомила, що вбивство американцями в Багдаді командувача підрозділом “Кудс” і ще дев’яти осіб суперечить нормам міжнародного права.

Про це  повідомляє newsru.co.il.

Вона зазначила, що США не змогли надати докази, що виправдовують удар по конвою, де знаходився генерал Корпусу вартових Ісламської революції.

“Генерал відповідав за стратегію Ірану і дії в Сирії та Іраку. Але негайної загрози життю він не представляв”, – стверджує Каламар.

“У тому, що стосується використання безпілотних літальних апаратів, світ знаходиться на критичній позначці. Рада безпеки ООН не діє. Міжнародне співтовариство відмовчується”, – додає вона.

Касем Сулеймані був керівником створеної Ісламською республікою Іран глобальної терористичної мережі. Він був ліквідований США на початку січня 2020 року, після того, як прилетів з Дамаска в Багдад.

Його вбивство призвело до ескалації у відносинах між Іраном і США, виникла загроза регіонального конфлікту. У ніч на 8 січня Іран обстріляв ракетами дві військові бази США в Іраку. Крім того, 8 січня ракетними підрозділами КВІР в Ірані був збитий український літак МАУ, за заявою офіційного Тегерана, прийнятий помилково за ворожий об’єкт.