Лондонський суд визнав Гуайдо президентом Венесуели

Великобританія визнала лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо президентом країни, розглядаючи суперечку про те, хто повинен контролювати золото на $ 1 мільярд, що зберігається в Лондоні.

Про це повідомляє Reuters.

Верховний суд Англії виніс рішення у справі про те, чи повинен Гуайдо або Ніколас Мадуро контролювати золото, що зберігається в Лондоні.

Чотириденне слухання стало останньою частиною спору кандидата за золоті запаси, що зберігаються в Банку Англії, і було зосереджено на тому, кого Великобританія тепер вважає законним лідером Венесуели.

Британський уряд на початку 2019 року приєднався до десятків країн, підтримавши у якості глави контрольованого опозицією конгресу Венесуели Хуана Гуайдо, після того, як він оголосив про тимчасове президентство і засудив Мадуро як узурпатора.

У той час Гуайдо попросив Банк Англії не давати уряду Мадуро доступу до золота, яким, за твердженням опозиції, Мадуро хоче розплатитися зі своїми іноземними союзниками. У травні центральний банк Венесуели подав до суду на Банк Англії для відновлення контролю, заявивши, що він позбавляє його коштів, необхідних для фінансування заходів у відповідь Венесуели на коронавірус.

Потім Банк Англії попросив суд визначити, кого британський уряд визнав президентом Венесуели.

Суддя Високого суду Найджел Теар виніс рішення, згідно з яким Великобританія “однозначно” визнала Гуайдо тимчасовим конституційним президентом. Суддя засновував своє рішення на так званій доктрині “одного голосу”, по якій суд повинен прийняти в якості переконливого однозначну заяву британського уряду про визнання лідера іноземної держави.

“Судова влада і виконавча влада мають говорити одним голосом. Не може бути двох президентів Венесуели”, – сказав він.

Один з адвокатів, що представляють табір Мадуро, заявив в четвер, що банк Венесуели буде домагатися дозволу суду для оскарження рішення.