Коронавірус в Болівії: оголошено режим національного лиха

У Болівії тимчасовий уряд оголосив в країні режим національного лиха для отримання кредиту на боротьбу з наслідками коронавируса COVID-19.

Відповідний указ опублікований на сайті офіційної газети болівійського уряду.

“Оголошується режим національного лиха на території всієї Багатонаціональної Держави Болівія для вирішення нагальних питань економічного характеру, викликаних негативними наслідками коронавірусу”, – йдеться в документі.

У ньому також наголошується, що міністерство економіки “звернеться в Центробанк Болівії для отримання кредиту на користь державної скарбниці з метою впровадження економічних заходів, спрямованих на боротьбу з наслідками пандемії”. Розмір кредиту в указі не уточнюється.

Раніше депутатська комісія нижньої палати парламенту Болівії, більшість у якому належить прихильникам екс-президента Ево Моралеса, відхилила направлений урядом законопроект про прийняття країною кредиту на $ 327 млн, який МВФ схвалив для допомоги країні в боротьбі з пандемією. На думку парламентаріїв, отримання кредиту призведе до урізання бюджетних витрат.

На початку березня стало відомо про перші два випадки зараження коронавірусом у Болівії. До нинішнього моменту інфікована понад 71 тисяча осіб, померло понад 2,6 тисяч. У середині березня влада оголосила в країні надзвичайний стан.