Ситуація в Одесі по школам і садкам – чекаємо команду з Києва

Міська влада Одеси планує відкрити всі загальноосвітні та дошкільні установи як і зазвичай, з 1 вересня, проте відповідний план в профільному міністерстві поки так і не підписаний.

Про це повідомила директор муніципального департаменту освіти Олена Буйневіч.

На апаратній нараді в мерії вона розповіла, що з боку місцевої влади робиться все необхідне, в тому числі вже виділені 23 млн. грн. на дезінфікуючі засоби, що застосовуються для профілактики коронавіруса.

«Однак нам необхідний алгоритм роботи. В першу чергу мова йде про кількість дітей в групах і класах. Не знаючи цього, прораховувати роботу навчальних і дошкільних установ неможливо. На жаль, даний документ так і не підписаний і знаходиться на узгодженні в Мінфіні. Як тільки він буде підписаний і потрапить до Одеси, буде проводитися розрахунок організації навчального процесу, виходячи з його вимог і рекомендацій», – доповіла Буйневіч в мерії.

Директор департаменту освіти також повідомила, що в Одесі зростає кількість першокласників, хоча в Україні майже повсюдно спостерігається протилежна ситуація.

«У більшості міст кількість дітей скорочується від чверті до третини, а в Одесі цього року кількість першокласників буде на 200 осіб більше, ніж у попередньому. Таке спостерігається тільки в двох містах України – в Одесі і в Івано-Франківську», – зазначає Буйневіч.

Така ситуація, за її словами, пояснюється збільшенням в місцевих школах кількості учнів, які проживають в різних передмістях.