ВООЗ вивчає нові способи поширення коронавируса

У ВООЗ у вівторок підтвердили, що є нові дані про поширення коронавируса COVID-19 по повітрю.

“Ми визнаємо, що в цій області з’являються нові докази, тому ми думаємо, що повинні бути відкритими для цих даних і зрозуміти їх значення”, – заявила фахівець ВООЗ по боротьбі з інфекцією, професор Бенедетто Аллегранзі.

Глава підрозділу екстрених захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхов в свою чергу повідомила, що в ВООЗ обговорювали можливість передачі коронавируса по повітрю. За її словами, в найближчі тижні ВООЗ опублікує інформацію, якою вони володіють.

Напередодні агентство Associated Press (AP) повідомило, що понад 200 вчених з різних сфер підтримали заклик до ВООЗ та іншим організаціям визнати, що коронавірус може передаватися по повітрю. На їхню думку, така інформація може внести зміни в заходи по боротьбі з вірусом, вжиті на даний момент.

За даними AP, в листі, опублікованому на цьому тижні в журналі Clinical Infectious Diseases, двоє вчених з Австралії і США привели дані дослідження, згідно з яким “поза всяким сумнівом віруси, які виділяються під час видиху, розмови і кашлю у вигляді мікрокрапель, достатні малі для того, щоб залишатися в повітрі “. Це означає, що люди в певних закритих приміщеннях можуть бути більш схильні до ризику зараження, ніж передбачалося раніше.

Вони висловили стурбованість тим, що “невизнання ризику повітряної передачі COVID-19 і відсутність чітких рекомендацій по боротьбі з повітряно-крапельним вірусом матиме значні наслідки”.

Професор європейської громадської охорони здоров’я в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини Мартін Маккі також заявив, що аргументи вчених звучать “абсолютно розумно”.

“Проблема частково полягає в тому, що в ВООЗ (кажучи про коронавіруси – ІФ) дотримуються концепції грипу, однак ми знаємо, що існує безліч відмінностей між вірусами грипу і коронавірусами”, – цитує AP слова Маккі.

Агентство відзначає, що в ВООЗ довгий час дотримувалися твердження, що COVID-19 може поширюватися за допомогою більших крапель, які потрапляють на землю під час чхання або кашлю. Таким чином, в ВООЗ відкидали можливість передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом, за винятком деяких медичних процедур. Крім того, в організації продовжують вважати рідкісними випадки передачі вірусу від безсимптомних пацієнтів.

У ВООЗ в свою чергу заявили в понеділок, що ознайомилися зі статтею і перевіряють дані з технічними експертами.